Депутат Верховної Ради України Олександр Дудка: «Люди вірять тому, хто їм допомагає»

Фото 1Депутат Верховної Ради України Олександр Дудка – один із небагатьох народних обранців, який завжди пам’ятає про те, що його обрали в парламент люди і цим виявили велику довіру як до свого представника у вищому органі влади. Як правило, після сесійних засідань, роботи в постійних комітетах він одразу ж повертається у свій виборчий округ. Він дає коментарі з приводу поточних подій, і, зокрема, про роботу парламенту. Зокрема, про останній сесійний день він висловився досить стримано: потрібно депутатам бути активними, адже для того їх люди наймали, як кажуть, на роботу. Він вважає, що перезавантаження верховної Ради має відбутися і обиратися  до неї мають депутати відкрито, щоб кожен громадянин країни знав. Хто це і яка його заслуга перед суспільством.

 - Олександре Івановичу, як, на вашу думку, чи доречно проводити вибори в країні, де така складна ситуація?

 - На мою думку, вибори слід перенести, можливо, на місяць, а то й до весни. По-перше, країна перебуває в дуже складному економічному стані. Людям не виплачують соціальних надбавок, інваліди, матері з дітьми позбавлені виплат, а на виборах буде витрачено понад мільярд гривень. По-друге, у сусідніх з нами областях, де тривають бойові дії, люди не мають можливості обирати своїх представників до парламенту. А це близько шести мільйонів виборців. Ще аргумент за те, щоб перенести вибори.

- Чи є у вас однодумці в парламенті щодо виборів на мажоритарній основі?

- Таких однодумців у мене мінімум 225 народних депутатів. У парламенті зараз має бути 450 обранців. Із них 225 пройшли за партійними списками. Вони побували в парламенті разів п’ять-шість. А ті 225, яких обирали люди в мажоритарних округах, добре знають ціну виборів. Вони працювали з людьми протягом півтора року, виконували їхні завдання, надавали матеріальну допомогу. Із усіх наказів виборців нехай вони виконали лише 50 відсотків, але ж допомогли, виправдали своє депутатство.

- Пройшла інформація, що Президент України наполягає на проведенні виборів і до місцевих органів влади. Як ви до цього ставитеся?

- Вважаю, що це було б дуже доцільно. Вибори до місцевих органів влади згідно з графіком мають бути наступного року. От і провели б їх разом з парламентськими.

В активності самому Олександру Івановичу не відмовиш: він практично не пропускав засідань у Верховній Раді. І максимально добросовісно відпрацьовував свій депутатський час у ввіреному йому 82-му виборчому окрузі. Нещодавно він взяв участь у досить знаковій події в Пологівському районі, де громаді села Івана Франка передали у користування водонапірну башту й обладнання. А це значить, що громада матиме безперебійне водопостачання. А ось наступної суботи в нього зустріч у Юліївці Запорізького району, де він візьме участь у врочистостях з нагоди дня села і вручить низку подарунків: школі – комп’ютери, сільській медицині – електрокардіограф тощо.

Відповісти