Народний депутат України Олександр Дудка: «Я переконаний, що Європу потрібно будувати в Україні»

124Асоціація з Євросоюзом, підписана нашим Президентом Петром Порошенком, вноситиме деякі зміни у наше життя. Звичайно, це може дещо стабілізувати економічну ситуацію в країні. Для Євросоюзу асоціація з Україною – це крок в реалізації політичного проекту Європи як єдиної сім’ї. Європейці ж чекають, наскільки ми будемо активні в євроінтеграції.

Що стосується України, то вона отримує вихід на серйозні зовнішні ринки. Якщо до підписання асоціації середня ставка для українських товарів у ЄС – близько 7,6%, після підписання вона знизиться до 0,6%. Звичайно, це вигідно.

Тим не менше, нині мають місце думки, і вони досить поширені, що економіка України відкриється перед Європою, і тоді всім нам буде дуже погано, оскільки ми маємо б захистити свій ринок.  Дійсно, сьогодні  ми – бідний ринок для Євросоюзу. ВВП України – це 1% від ВВП Євросоюзу. Однак ЄС може бути зацікавлений в подальшому зближенні з Україною, якщо вона розвиватиметься, хоч би на рівні 3-5% у рік.

Але знадобиться не рік і не два, щоб у нас з’явився справжній добробут.

Що стосується моєї особистої позиції, то ставлення моє до підписання Асоціації з ЄС негативне. Адже нині в Україні досить складна ситуація, пов’язана із воєнними діями на сході. Мені телефонують рідні, які там мешкають, вони в шоковому стані. Я теж дуже вболіваю за їхню долю, як, зрештою, і долі інших українців, мешканців Донбасу та Луганщини. Тому нам квапитися із підписанням асоціації не потрібно було, бо в даний момент вона нічого не вирішує. А от мир потрібно врегулювати, люди мають повернутися до нормального життя. Це найголовніше на сьогодні.

Ми днями зустрічалися з Президентом України Петром Порошенком, говорили йому про це, він обіцяє найближчим часом стабілізацію. Я всією душею, всім серцем прагну миру і стабільності в країні. Не можна, щоб її родючу землю орали снаряди, плюндрували танки та «бетеери». Українці – мирна нація, і такою вона має залишитися. А Євросоюз, тобто Європу, ми повинні будувати в себе, в Україні.

 

Відповісти