Від першої особи

«Вище керівництво країни має достеменно знати про те, яка ситуація на місцях»

У цьому переконаний народний депутат України Олександр Дудка

Народний обранець висловив свою точку зору на події в країні, а також розповів про першочергові проблеми свого виборчого округу

 - Олександре Івановичу, антитерористична операція триває уже кілька місяців. Як, на вашу думку, чи є вагомі зрушення?

- Я вже говорив у засобах масової інформації: найгірша домовленість краща за війну. Зараз ще не пізно сісти за стіл переговорів і домовлятися, не зважаючи на всі складності. Ті перемовини, які відбуваються у Білорусі (дуже мало інформації), поки що нічого не дали. Адже в Донецькій і Луганській областях як ішли бої, так і йдуть. І не треба, на мою думку, відправляти туди наших сільських хлопців. Чоловіки, які живуть на Донбасі, повинні самі захищати свою землю, а вони повтікали.

- Верховна Рада України схвалила військовий збір – 1,5 відсотка із зарплати кожної фізичної особи. Яким чином це полегшить ситуацію з фінансуванням війська?

- Звичайно, будь-які надходження полегшують фінансування. Але в мене таке запитання: скільки в нас благодійних фондів збирали кошти для війська? Держава також виділяла сім мільярдів гривень, потім було дев’ять мільярдів. А тимчасова комісія, до складу якої, до речі, входять народні депутати України й досі не відзвітувала, куди ж ділися гроші, зібрані народом. Ми ж знаємо, що в наших солдатів не тільки бронежилетів немає, а й харчування, води недостатньо. Збирати кошти можна до безкінечності, мабуть, контролювати ці гроші треба по-іншому. Особисто я не підтримую цей збір  – 1,5 відсотка.

- Комітет із забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді України зміни до закону про міліцію. Йдеться про розширення повноважень правоохоронців, зокрема, дозволити їм застосувати фізичну силу, спеціальні засоби, зброю на території АТО. Яка ваша думка з цього приводу?

- Звичайно, правоохоронні органи, збройні сили повинні наділятися такими повноваженнями, які б дозволяли їм проводити свої операції, свої дії у правовому полі і в напрямку збереження життя кожної людини. Тому їх треба підтримувати, в тому числі й Збройні Сили України, авторитет яких дещо втрачений. І зараз ми звинувачуємо попередню владу, а самі в цьому брали участь. У нас є деякі великі керівники-можновладці, які тільки президентами не були, а так уже всі щаблини влади обійшли, і в той же час розповідають, що це хтось наробив. Треба розширювати, вводити повноваження для правоохоронців, які стають на захист людей.

- Загострилася енергетична ситуація. Усі знають про проблеми в газовій галузі. Влада закликає людей утеплювати свої будинки, запасатися альтернативними видами опалення. Як це реально зробити?

- Люди вкладали кошти в газифікацію, а зараз їх закликають переходити на дрова. Дуже прикро, що можновладці, які проживають у Києві, не знають реальної ситуації на місцях, зокрема, в Запорізькій області.

У нас є села, де газифікація продовжується. Я брав участь в організації газифікації в населених пунктах Пологівського, Вільнянського, Запорізького, Гуляйпільського (п’ять сільрад – Малинівська, Полтавська, Успенівська, Новомиколаївська, Червоненська). На сьогодні у цих населених пунктах газифікація завершена на 80 відсотків.

 Як бути далі? У соціальних програмах жодного фінансування. Я домовляюся через районні ради, адміністрації, з керівниками підприємств, які мають відношення до цих територій, на базі яких вони ведуть свій бізнес. І звичайно, таку газифікацію можна було б продовжити і обов’язково закінчити. Але питання в іншому: чи буде газ?

Ми знаємо, що доведено завдання скоротити споживання газу на 30 відсотків. Чому? Газу в нас свого багато. А щодо сусідніх держав, то не треба з ними псувати економічні відносини. Треба домовлятися, якщо немає аргументів, то треба їх шукати знов і знов.

Переходити на альтернативні види пального треба було давно і послідовно. Я про це вже казав. У нас є багато територій, в тому числі в Гуляйпільському районі, де опалюють соломою. А соломи в нас неміряно.

- Потрібні котли спеціальної конструкції?

- Котли можна виготовляти на «Мотор Січі», комбінаті «Запоріжсталь», на інших підприємствах, але цим питанням треба займатися, а не вимагати економити 30 відсотків газу. Чим же селяни будуть обігріватися? Дровами з лісонасаджень? Так у нас їх не вистачить.

Відповісти