Законотворчість

_STR5990 (1)

Упродовж третьої сесії Верховної Ради України Олександр Дудка подав низку законопроектів та поправок до них, як самостійно так і в групі з іншими народними депутатами. Назву головні.

Це про внесення змін до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (щодо права на вищу освіту дітей, батьки яких є інвалідами 1,2 груп та відносно прав представників громадських організацій інвалідів), до Закону України “О ветеранах і ветеранських організаціях”, зміни до Податкового кодексу України, до Закону України “Про здійснення державних закупівель”( щодо захисту прав покупців об’єктів приватизації). Прийняв участь у підготовці змін до Закону України “Про місцеве самоврядування.”

Ініціював з іншими депутатами прийняття змін до законодавства щодо переведення садових і дачних будинків у жилі будинки та реєстрації в них місця проживання, яка багато років не вирішувалась. І ми знаємо, що для Запорізького району це дуже важливе питання. Ці зміни до Житлового і Цивільного кодексів  юридично визнали житловий статус дачних будинків, а за  громадянами право на постійне або тимчасове проживання в них та відповідної реєстрації.

Спільно з депутатами групи “Запорізький край” подав законопроект “Про відзначення 75-річчя утворення Запорізької області”, а також на захист сільгоспвиробників подав пропозиції проти відміни фіксованого сільськогосподарського податку.

Оскільки мене обрали головою підкомітету з питань місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, то безпосередньо приймав участь у підготовці законодавчих ініціатив комітету, а це 42 проекти законів та 16 проектів законів, поданих іншими комітетами. За  період роботи комітетом було підготовлено більше 200 постанов, з яких  з питань призначення позачергових місцевих виборів та інші з питань адміністративно – територіального устрою.

Верховна Рада України за період третьої сесії прийняла 95 постанов щодо призначення місцевих виборів.

В цілому комітет увійшов до трійки найбільш завантажених законопроектною роботою, а за кількістю підготовлених проектів постанов – зайняв перше місце.

Відповісти